Stručno usavršavanje nastavnika na temu Kompetencija učiti kako učiti s ciljem konceptualnog razumijevanja sadržaja

Trodnevna edukacija nastavnika germanistike, talijanistike, povijesti i povijesti umjetnosti na temu Kompetencija učiti kako učiti s ciljem konceptualnog razumijevanja sadržaja održana je online na platformi MS Teams 17. ožujka 2022. (1. dio), 7. travnja 2022. (2. dio) i 14. travnja 2022.(3. dio) – predavač: izv. prof. dr. sc. Darko Lončarić s Učiteljskoga fakulteta Sveučilišta u Rijeci, voditelj Laboratorija za učenje i poučavanje, stručnjak za samoregulirano učenje i samousmjereno obrazovanje koji su najuže vezani za kompetenciju Učiti kako učiti – generičku kompetenciju koja je jedna od ključnih u okviru cjeloživotnog obrazovanja. U fokusu planirane edukacije bilo je razumijevanje konceptualnog sadržaja uz primjenu konstruktivističkog pristupa u poučavanju koji se temelji na identifikaciji alternativnih koncepcija u stvaranju (problemskih) situacija koje će generirati kognitivne konflikte, a oni posljedično prekonceptualizirati dotadašnji (pogrešan) koncept.